Quantcast
Channel: Wiadomości ze zpaf.pl
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3434

Witamy w naszym gronie kolejnych pięciu nowych członków Związku ...

$
0
0

8 listopada 2017 Rada Artystyczna przyjęła do ZPAF pięciu nowych członków: 
Filipa Błażejowskiego, Darka Golika i Szymona Kobusińskiego do Okręgu Warszawskiego, 
Kamila Myszkowskiego do Okręgu Śląskiego oraz Stanisława Jawora do Okręgu Krakowskiego. 
Gratulujemy i witamy w naszych szeregach!

Kamil Myszkowski, rocznik ’92, mieszka w Sosnowcu.
Wprowadzający do Okręgu Śląskiego: Jerzy Łakomski i Krzysztof Szlapa.
Twórca fotografii, instalacji i wideo. Kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami (m. in. Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic).
Jest autorem wystaw indywidualnych (m. in. „Trzecie oko”, „Krótka opowieść o taśmie filmowej”,
„Nie jestem tą samą rzeką”, „Fotosynteza”, „Odwrócona Biblioteka”, „W przeczekaniu”, Projekt „Twarzysze”), a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena – Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Więcej na stronie autorskiej.

Stanisław Jawor, rocznik ’60, urodzony w Myślenicach, mieszka w Polance k. Myślenic.
Wprowadzający do Okręgu Krakowskiego: Krzysztof Wojnarowski i Karol Pałka.
Z fotografią związany od zawsze, animator lokalnego życia fotograficznego, organizator licznych warsztatów, plenerów i wystaw fotograficznych, współzałożyciel Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto. Członek Stowarzyszenia Twórców - Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.
Wśród osiągnięć: autor albumu „Ziemia myślenicka wielką jest artystką”, publikacje m. in. w albumach i periodykach National Geographic. Swoje fotografie wystawiał na wystawach w kraju i za granicą
- Litwa, Słowacja, Włochy.
W fotografii zawsze blisko człowieka, to człowiek jest dla autora niewyczerpanym źródłem inspiracji
ale i nakazów bycia obok i wyzbywania się obojętności. Fotografia to jedno z wielu narzędzi twórczych mające służyć poprawie ludzkiej kondycji, zaś wejście w świat obowiązków wobec otaczającej nas rzeczywistości wywiera na twórcy rodzaj-sposób postrzegania środowiska, ludzi i siebie. Mając do dyspozycji tak poważne medium, fotograf ma pośredni i bezpośredni wpływ na kształtowanie świadomości odbiorców. Temu, między innym, służy prezentowany obok projekt „Bezdomni”. Więcej na stronie autorskiej.

Filip Błażejowski, rocznik ’82, urodzony i mieszkający w Warszawie.
Wprowadzający do Okręgu Warszawskiego: Wojciech Grzędziński i Henryk Malesa.
Dziennikarz-fotoreporter. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Dyplomacji Kulturalnej w Collegium Civitas. Najdłużej związany jest z Polską Agencją Fotografów FORUM.
Jego zdjęcia ukazywały się we wszystkich najważniejszych tytułach prasowych w kraju.
Zajmuje się szeroko pojętą fotografią społeczno-polityczną i kulturalną. Najważniejszy w fotografii jest dla niego człowiek i jego zmagania z rzeczywistością, która odciska w nim trwały ślad. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureat nagród. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Pasjonat jazzu. Od lat publikuje w Jazz Forum – The European Jazz Magazine. Więcej na stronie autorskiej.

Darek Golik, rocznik ’78, mieszka w Warszawie.
Wprowadzający do Okręgu Warszawskiego: Wojciech Grzędziński i Maciej Jeziorek.
Gdyby nie fotografia, byłby magistrem socjologii. Szesnaście lat temu rozpoczął współpracę z „Życiem Warszawy” i okazało się, że aparat jest ciekawszym narzędziem badawczym niż niejeden kwestionariusz.
Przez wiele lat współpracy z gazetami codziennymi był autorem niezliczonych publikacji prasowych z wydarzeń w kraju i na świecie, jednak wraz z upływem czasu, prym zaczęła wieść fotografia portretowa. Podczas zdjęć potrafi pożartować z prezydentem, pokłócić się z premierem, rozbawić do łez ministra czy wprawić w głęboką zadumę kardynała. Wszystko po to, żeby na zdjęciu było jak najwięcej osoby fotografowanej, a jak najmniej fotografa.
Wyróżniany i nagradzany na krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych (International Photography Award, National Geographic Polska, BZWBK Press Foto, Grand Press Photo), autor okładek książek biograficznych. Gościnnie był wykładowcą fotografii na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie członek zespołu edukacyjnego Studium Fotografii ZPAF. 

Szymon Kobusiński, rocznik ’73, urodzony i mieszkający w Warszawie.
Wprowadzający do Okręgu Warszawskiego: Zbigniew Tomaszczuk, Tomasz Tomaszewski
i Zbigniew Wichłacz.
Fotograf, autor multimedialnych projektów artystycznych, wykładowca na wyższych uczelniach artystycznych, założyciel pracowni fotograficzno-filmowej „Studio Bank”, producent. Laureat wielu prestiżowych nagród polskich i międzynarodowych. Obronił dyplom na Kierunku Fotografii na Wydziale Operatorskim w PWSFTviT w Łodzi.
Od lat fotografuje wybitne osobowości, twórców, znanych i cenionych przedstawicieli świata kultury, nauki, polityki i biznesu. Wypracował autorski styl fotografii portretowej, w którym łączy tradycyjną estetykę obrazu z unikalną psychologią bohatera.
Inną przestrzenią jego autorskich realizacji jest fotografia podwodna. To, co zazwyczaj udaje się osiągnąć przy użyciu technologii podczas postprodukcji, realizuje w sposób żywy, osiągając maksimum efektu już na planie zdjęciowym. Dzięki doskonałej znajomości technik fotograficznych i umiejętności pracy światłem osiąga niezwykłe wizualne efekty, porównywalne z malarstwem renesansowym i - z drugiej strony - ultranowoczesnymi technologiami. Więcej na stronie autorskiej.

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3434

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra