Quantcast
Channel: Wiadomości ze zpaf.pl
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3433

Galeria Nierzeczywista RSF zaprasza na Noc Muzeów w Rzeszowie

$
0
0

Wystawa „Sansara” autorstwa Rafała Kaźmierczaka, później akcja fotograficzna
Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10, Rzeszów
Organizator: Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
Finisaż w sobotnią Noc Muzeów 20 maja o godz. 19:00, ekspozycja 9-28 maja 2017

Galeria Nierzeczywista RSF uczestniczy w XII Europejskiej Nocy Muzeów w Rzeszowie
– w sobotę 20 maja, w godzinach od 19:00 do 1:00
.

Start równo o 19:00 finisażem wystawy „Saṅsāra” Rafała Kaźmierczaka
- będzie można porozmawiać osobiście z autorem.
Po finisażu (około 20:00) ruszy akcja „Rzeszowiaków Portret Własny, z przymrużeniem oka”
– auto-sesja fotograficzna.

Do godziny 1:00 galeria zaprasza zwiedzających do skorzystania z oferty „nocnego Studia Portretowego”. W specjalnie na Noc Muzeów zaaranżowanym studio fotograficznym, przy ustawionym świetle studyjnym ciągłym, zwiedzający będą mogli wykonać (sami lub z pomocą organizatorów) własnym aparatem (lub komórką) zdjęcie portretowe. Do wykonania portretów można będzie wykorzystać gadżety, kapelusze, chusty i inne przygotowane przez organizatorów akcesoria upiększające tak, by portrety zyskały właściwą, najlepiej widoczną z przymrużeniem oka, wymowę.
Udział RSF w tegorocznej Nocy Muzeów wspierają Foto Serwis – Naprawa aparatów fotograficznych oraz pizzeria Per Tutti. Więcej informacji na stronie RSF.


Sansara
Saṅsāra oznacza nieustanne wędrowanie, kołowrót narodzin i śmierci, cykl, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie byty i zjawiska, nasze myśli, uczucia i ciała, wszystkie żywe istoty, włącznie z istotami boskimi. To powtarzany w nieskończoność proces tworzenia i upadku.
Sansara oznacza również buddyjską nazwę miejsca, w którym obecnie żyjemy. Miejsca, które opuszczamy wchodząc w nirwanę. We współczesnych buddyjskich tekstach Sansara to nie odpowiedź na pytanie „Gdzie jesteśmy?”, a na pytanie „Co robimy?”
Projekt „Sansara” jest moim manifestem postrzegania otaczającego nas świata.
Za pomocą fotografii przedstawiam moje spojrzenie na kołowrót życia, wyborów, cierpienia i śmierci. Przedstawienie niezauważalnej samotności, która jest związana z każdym człowiekiem, z każdą żywą istotą, która każdego dnia pokonuje wiele trudności i podejmuje różne wybory w dalszej drodze w Sansarze. Dzięki różnorodności form i symbolice, jakie może przybrać ludzkie ciało, mogłem przedstawić proces dotyczący każdego człowieka.
Projekt Sansara jest to zbiór 12 prac podzielonych na 4 tryptyki. Pierwsze dwa tryptyki przedstawiają narodziny i rozkwit człowieka, poprzez rozwój aż do ich końca w znanym nam świecie. Trzeci tryptyk ukazuje drogi życia, jakie obieramy, jak różnorodne wybory podejmujemy i jak odmienne drogi i wybory spotykają nas na co dzień. Ostatni tryptyk pokazuje rozwój i „życie” istot po śmierci, które ma miejsce według wierzeń i założeń Buddyzmu.
Rafał Kaźmierczak

„Wszystkie istoty same przychodzą na świat, same również umrą.
Żyjąc cierpią także same. Nie ma przyjaciół w Sansara.” - Budda

„Motywem głównym prac Kaźmierczaka jest odwieczna wędrówka, koło narodzin i śmierci. Cztery akty ujęte w tryptyki mogą też stanowić swoistą tetralogię. Cykl zdjęć Sansara Rafała Kaźmierczaka jest zmierzeniem się z symboliką i dosłownością obrazu. Zawiera w sobie tyleż treści ponadczasowych, co prostych naturalnych odniesień do ludzkiego ciała i istoty naturalnego pejzażu.”
dr Małgorzata Kierkus-Prus, historyk i krytyk sztuki

Rafał Kaźmierczak urodził się w Łodzi jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Fotografią pasjonuje się od najmłodszych lat, jednak przełomowy dla niego był rok 2012. Wtedy to odnalazł własną drogę w fotografii, w której najważniejszy stał się człowiek. Artysta do postrzegania otaczającej go rzeczywistości używa głównie tradycyjnych aparatów średnio i wielkoformatowych, które pozwalają mu na zgłębianie szlachetnych technik fotograficznych. Jego prace dotychczas można było oglądać na licznych wystawach indywidualnych,
a także wielu zbiorowych i pokonkursowych w Polsce oraz na świecie. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień fotograficznych. W 2015 roku uzyskał tytuł Artiste Fédération Internationale de l'Art Photographique (A. FIAP) oraz tytuł Artysty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP).
Więcej informacji na stronie autorskiej.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3433

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra