Akcja społecznościowa zbierania środków na organizację 4 kolejnych spotkań
z mistrzami fotografii z cenionego przez odbiorców cyklu !ART COME OUT!
prowadzona na portalu PolakPotrafi.pl - trwa do 25 października 2015
Wraz ze Stowarzyszeniem Fotograficznym FotoBzik apelujemy o wsparcie tego projektu!
Pełna informacja organizatorów:
Ruszyliśmy właśnie z nowym projektem FotoBzika na portalu polakpotrafi.pl
Pewnie wielu z Was kojarzy już dość dobrze organizowany przez nas od 5 lat
cykl spotkań z fotografami !ART COME OUT!
Do tej pory udawało nam się pozyskiwać środki na organizację tych wydarzeń z różnych źródeł: od sponsorów, z wydziału kultury, ze środków własnych Stowarzyszenia FotoBzik, a tym razem postanowiliśmy zorganizować je wspólnie z Wami! Ta idea może przerodzić się w duże „fotoporuszenie”, może poskutkować nawiązaniem bliższych znajomości, integracją środowiska zainteresowanego fotografią i wspólną satysfakcją z działania i tworzenia wydarzeń kulturalnych!
Wszystko wskazuje na to, że warto spróbować:) Dla wszystkich tych, którzy nie brali nigdy udziału w takim spotkaniu będziemy publikować na wydarzeniu facebookowym dotyczącym akcji, archiwalne zdjęcia, wywiady, które powstały w trakcie spotkań czy też filmiki.
Nasze zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli już znakomici artyści:
Agnieszka Rayss– zajmuje się fotografią dokumentalną, interesują ją dążenia krajów postkomunistycznych, popkulturowe przejawy transformacji. Współzałożycielka Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotoreporterów Sputnik Photos (www.sputnikphotos.com). Studiowała historię sztuki na UJ. Wydała album American Dream (o triumfie popkultury w krajach Europy Środkowo-Wschodniej). Publikowała w takich pismach, jak „Polityka”, „Rzeczpospolita”, „Przekrój”. Dwukrotna laureatka nagrody Picture of the Year (w 2011 i 2012), dwukrotna finalistka konkursu Hasselblad Masters Award, laureatka konkursów fotografii prasowej, m.in Newsreportaż, BZWBK Grand Press Photo, i stypendystka Funduszu Wyszehradzkiego w 2007. Otrzymała stypendia Ministerstwa Kultury i Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w 2013.
Przemysław Pokrycki– absolwent Łódzkiej Filmówki, fotografią zajmuje się zawodowo od 1998 roku. Przez wiele lat pracował jako fotoreporter. Od 2005 skupiony na dokumentacji chrztów, komunii, wesel i pogrzebów. Temu wyjątkowemu cyklowi nadał tytuł „Rytuały Przejścia”. Według niego, fotografując te cztery wydarzenia w życiu człowieka, obrazujemy najważniejsze chwile z naszego życia. Jest prezesem Fundacji. DOC zajmującej się promocją fotografii dokumentalnej. Od 2009 roku wraz z Kamilem Krajewskim prowadzi pracownię Mamel Pictures. Jego prace można było oglądać na licznych wystawach w Polsce i na świecie. Fotografie z realizowanego od kilku lat projektu „Rytuały Przejścia” były pokazywane na wystawach indywidualnych w Galerii Starmach w Krakowie, Galerii PF w Poznaniu oraz w galeriach na Słowacji, w Niemczech, Chinach i USA. Brał także udział w wystawach zbiorowych, które wpisały się już do najnowszej historii sztuki współczesnej, m.in. w słynnych Nowych dokumentalistach w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej w 2006 roku i w wystawie Efekt czerwonych oczu– Fotografia polska XXI wieku w CSW w 2008 roku.
Jacek Fota– pochodzący z Trójmiasta, a obecnie mieszkający w Warszawie fotograf freelancer. Po powrocie ze studiów w USA do Polski w 2009 roku zajął się fotografią, a od czterech lat jego główne pole zainteresowań to fotografia dokumentalna. Jacek głównie pracuje nad realizacją długoterminowych projektów fotograficznych, a od stycznia 2013 roku jest związany z agencją Anzenberger. Autor m. in. cyklu zdjęć o podróży przez Stany Zjednoczone, wydanego w książce fotograficznej „Some Things are Quieter than Others” (2014) oraz serii zdjęć „Vacant Florida”, prezentowanego na wystawie w galerii Obserwacja (Warszawa, 2014). Laureat trzeciego miejsca na przeglądzie portfolio podczas Miesiąca Fotografii w Bratysławie (2013). Obecnie przy wsparciu m. st. Warszawy wydał książkę fotograficzną „PKiN” (2015) poświęconą Pałacowi Kultury i Nauki w Warszawie. Publikacja została zrealizowana wspólnie z fundacją Centrum Architektury. Jacek jako pierwszy fotograf w Polsce podjął się sfotografowania całego Pałacu Kultury i Nauki oraz uzyskał dostęp do wszystkich zakamarków tego najbardziej rozpoznawalnego budynku w Polsce.
Szymon Rogiński– aktor i fotograf. Pracował w Dziale Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
i w studiu fotograficznym „Gazety Wyborczej” oraz współpracował z wieloma agencjami fotograficznymi, m.in. Photoby, Photoshop. Obecnie związany z LAF Artist Management Warszawa oraz YYO Artist Management Shanghai. Od 2012 roku jest wykładowcą w Akademii Fotografii (Warszawa). Jego prace były publikowane m. in. w: „Vogue Hommes”, „The Sunday Times”, „Common & Senses”, „OjodePez”, „Wire”, „Art Review”, „Modern Painters”, „Youngtree Press”, „Futu”, „Maj” i „Shots Directory”. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in w Madrycie, Brukseli, Jerozolimie, Berlinie, Salonikach, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
W zamian za wsparcie akcji przygotowaliśmy dla Was unikatowe nagrody!!
Znajdziecie ekologiczne torby z grafiką, która zadowoli każdego pasjonata fotografii, przypinki z tej samej serii, kartki pocztowe z fotografiami artystów, tapety na ekrany Waszych monitorów, mnóstwo ciekawych pozycji książkowych, najczęściej z autografami artystów, czy kolekcjonerskich odbitek fotograficznych. Znajdziecie też bony na usługi Laboratorium Fotografii Cyfrowej Ostrowski z Krakowa czy w końcu możliwość skonsultowania swoich prac z kuratorką Joanną Kinowską.
Po każdym spotkaniu również czeka na Was niespodzianka w postaci bezpłatnych mini warsztatów/konsultacji z ekspertami z firmy Centrum Papieru, którzy wprowadzą Was w tajniki papierów fotograficznych i druku cyfrowego. Będzie także możliwość wydrukowania próbek własnych zdjęć.
Tym razem wspiera nas również Akademia Sztuk Pięknych z Krakowa i to właśnie w głównej auli tej uczelni odbędą się spotkania. Każde Wasze wsparcie jest bardzo cenne, nie tylko to finansowe, ale również rozpowszechnianie informacji wśród znajomych będzie dla nas bardzo cenne.
Za każdy rodzaj pomocy bardzo wszystkim dziękujemy.
Zobaczcie naszą akcję na portalu PolakPotrafi.pl ; Akcja na Facebooku
Dziękujemy!