Zapraszamy na spotkanie naborowe w poniedziałek, 5 września o godzinie 19:00,
na którym będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat edukacji
w prowadzonym przez Okręg Warszawski Studium Fotografii ZPAF.
Tym razem on-line, bez konieczności przyjazdu do Warszawy, przez aplikację Zoom
Specjalnie dla osób z całej Polski, które nie mogą przyjechać do Warszawy na spotkanie informacyjne, organizujemy tym razem SPOTKANIE ONLINE poprzez aplikację Zoom.
Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy skorzystać z tego linku.
Identyfikator spotkania: 952 5878 0034 Kod dostępu: 334744
Interesujesz się fotografią?
Czujesz potrzebę tworzenia własnej wypowiedzi artystycznej?
Chciałbyś poznać techniki analogowe i cyfrowe?
Chcesz rozpocząć proces rozwoju osobistego poprzez sztukę fotografii?
Ucz się FOTOGRAFII od artystów fotografików ze ZPAF!
Studium Fotografii ZPAF to szkoła z ogromnymi tradycjami. To najstarsza tego typu szkoła w Polsce, a jej wykładowcami są znani artyści fotograficy, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajęcia odbywają się w kultowym miejscu, Starej Galerii ZPAF na Starym Mieście w Warszawie gdzie w każdym zakamarku czuć ducha historii fotografii. Absolwentami Studium jest wielu wybitnych twórców polskiej fotografii artystycznej i fotografów użytkowych.
Zajęcia w SF ZPAF prowadzą m.in. Andrzej Zygmuntowicz, Sergiusz Sachno, Anna Musiałówna, Basia Sokołowska, Jolanta Rycerska, Adam Nurkiewicz, Paweł Żak, Wojciech Sternak, Zbigniew Tomaszczuk, Weronika Kobylińska, Anna Kłosek, Tomek Sikora, Katarzyna Kalua Kryńska, Andrzej Grudzień, Zbigniew Furman.
Nauka odbywa się w trybie zaocznym 3-letnim. Pełny cykl edukacji obejmuje: dwa lata warsztatowe oraz trzeci - dyplomowy. Każdy rok jest zakończony wystawą w Starej Galerii ZPAF, a rok dyplomowy także publiczną, otwartą obroną dyplomów. Co roku Słuchacze Studium Fotografii ZPAF wyjeżdżają na dwa plenery fotograficzne - jesienny i wiosenny. To czas na wspólną pracę i dyskusje o fotografii.
Studium Fotografii ZPAF to wyjątkowe miejsce kształtujące adeptów fotografii od podstaw, od fotografii tradycyjnej czarno-białej. Takie podejście pozwala w miarę rozwoju wiedzy i praktycznego doświadczenia także płynnie wejść w obszary współczesnej fotografii cyfrowej, umożliwiając swobodne poruszanie się w obu dziedzinach z pełnym zrozumieniem ich podobieństw i różnic.
3-letnia edukacja w Studium Fotografii ZPAF podzielona jest na etapy. Dwa pierwsze to lata warsztatowe, na których uczymy analogowych i cyfrowych technik fotograficznych, pracy z różnymi rodzajami aparatów od małego obrazka do wielkiego formatu, zasad kompozycji, oświetlenia, historii fotografii, analizy obrazu fotograficznego, edycji zestawu prac oraz tworzenia fotoobiektów.
W pracowniach autorskich znanych fotografików rozwijane są umiejętności podejmowania różnorodnych zadań fotograficznych. Wiele godzin obejmują praktyczne zajęcia w ciemni czarno-białej i warsztaty z technik szlachetnych, alternatywnych, pinhole i fotografii wielkoformatowej oraz cyfrowej obróbki zdjęć.
Po dwóch latach nauki studenci są przygotowani do autorskiego wykonania odbitki wystawienniczej i kolekcjonerskiej, projektu albumu i samodzielnej wystawy.
Trzeci, to rok dyplomowy, który pomaga odnaleźć swoje miejsce w fotografii poprzez zindywidualizowany rozwój oraz przygotowanie, prezentację i publiczną obronę autorskiego projektu pod opieką promotora.
Dla osób zaawansowanych fotograficznie możliwe jest rozpoczęcie nauki od 2 roku.
Więcej o Studium Fotografii ZPAFna ogólnozwiązkowej witrynie ZPAF w zakładce EDUKACJA,
lub na stronie Studium Fotografii ZPAF.
Masz dodatkowe pytania? pisz, dzwoń: e-mail: studium@zpaf.pl, tel. 796 368 260 (Andrzej Grudzień)